Joanna Emanuela Molla, córka świętej Joanny Beretty Moli, spotkała się w tym tygodniu z Polskim Rządem. Podczas spotkania przypominała: „Dar życia jest wszystkim. Dziękuję rodzicom za dar życia. Myślę, że dzisiaj świat ma szczególną potrzebę takiego przesłania, jakie daje mu moja mama”.
„Prawo jest przeciwko człowiekowi, nikt już nie jest bezpieczny… mam nadzieję, że nastąpi zakaz aborcji” – podkreślił Abp Henryk Hoser SAC w Temacie Dnia Salve TV, komentując wypowiedź Joanny Molli.
„Eliminacja istnień ludzkich, uważanych za niepotrzebne, w wyniku: in-vitro, aborcji, eutanazji dotyczy dziesiątek milionów przypadków rocznie” – zauważa arcybiskup Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Zdaniem Abp. Hosera wciąż zapominamy, jak ogromną traumą jest decyzja o przerwaniu ciąży: „Pamięć kobiety o aborcji wraca do niej mimo racjonalizowania i relatywizowania. Jest pamięcią somatyczną i nie opuszcza jej aż do śmierci”. Duszpasterz Diecezji Warszawsko-Praskiej widzi tutaj szczególną potrzebę troski o kobiety, mającej zapobiec dokonaniu aborcji: „Kobiety w trudnych sytuacjach należy otoczyć maksymalną opieką, nie tylko ze strony rodziny, ale również państwa, samorządów, lekarzy”.
„Deklaracja Powszechna Praw Człowieka zapewnia prawo do życia, do wolności, do bezpieczeństwa… Aby obejść to prawo, odmawia się kryteriów człowieczeństwa tym, którym te prawa chce się odebrać – ostrzega Abp Hoser i dodaje – nie ma takich okoliczności, które uprawniałyby nas do pozbawienia kogoś bezbronnego jego życia”.
„Życie jest przede wszystkim największym darem i wartością dla człowieka” – podkreśla gość Salve TV – „Nie ma większego dobra wspólnego dla całej ludzkości, niż życie każdego człowieka. Przykazanie “Nie zabijaj” jest bezwarunkowe”.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę